English עברית
יעוץ אסטרטגי
אסטרטגיה עסקית
תכנית יישום אינטגרטיבית
תכנית עסקית
יעוץ שיווקי
תכנית שיווק
מיתוג מוצרים וחברות
מנטורינג אישי לתוצאות
פתוח מנהלים
אימון עסקי לבכירים
ליווי תהליכי שינוי
תקשורת בינאישית
צור קשר
אסטרטגיה עסקית

יעוץ אסטרטגי

קבוצת ליפץ חוברת ליזמים, חברות וארגונים בהתוויה של אסטרטגית צמיחה כוללת לכדי היותם מותג מוביל בר-קיימא בתחומם.


בכל מצב של שוק וסביבה נתונים, קיים מגוון רחב של הזדמנויות לייצר מובילות וצמיחה. אינטגרציה בין ההזדמנויות בסביבה העסקית החיצונית לבין הייחודיות, החוזקות, היכולות והמשאבים של הלקוח, תאפשר לו לבחור את הזירות הנכונות עבורו, בהן הוא יכול ליצור יתרון תחרותי המתורגם לרווחה כלכלית, חברתית וסביבתית.


באמצעות תהליך מובנה של מחקר, ניתוח, תכנון ופעולה, אנו מובילים את הלקוחות שלנו באיתור מנועי הצמיחה הרלוונטיים להם ומלווים אותם בדרכם ליישום רב תחומי ואפקטיבי של התכנית האסטרטגית בזירה המיטבית עבורם בשוק.


בשיתוף עם הלקוח אנו מגבשים את אסטרטגיית הצמיחה שתביא לידי מימוש של מלוא הפוטנציאל  הקיים באמצעות הגדלת נתח שוק ונתח לקוח, כניסה לשווקים נוספים ופיתוחם, הגוונה לתחומי עיסוק, מוצרים ושירותים נוספים והרחבת מעגלי הלקוחות בהתאם. האת האסטרטגיה מלווה תוכנית פעולה ויישום רב תחומית ורב שנתית המתווה קווים מנחים לצמיחה אורגנית וצמיחה אקסוגנית:

 • צמיחה אורגנית: פיתוח מוצרים ושירותים, מדיניות מחירים, תכנית שיווקית מקיפה, ערוצי הפצה חדשים, מדיניות השקעות, מדיניות פיננסית, מערך תפעול, מבנה ארגוני ועוד.
 • צמיחה אקסוגנית: פיתוח עסקי באמצעות מיזוגים ורכישות, שיתופי פעולה אסטרטגיים, אינטגרציה אנכית, גיוס הון ועוד.

 

היתרונות המרכזים של אסטרטגיית צמיחה ברת קיימא:

 

 • יוצרת יתרון תחרותי שאינו ניתן להעתקה
 • יוצרת מיקוד תפיסתי, הסכמה וחיבור
 • מניבה תוצאות ותפוקות תוך זמן קצר יחסית
 • "חסכונית" - מזינה ומעצימה את עצמה
 • מחוללת תוצאות יוצאות דופן

 

בקבוצת ליפץ ניסיון עסקי וניהולי רב שנים בהתוויה של אסטרטגיה עסקית ליזמים בעלי עסק עצמאי, עסקים ,חברות ורשויות . הקבוצה מעמידה מומחים מקצועיים ומנוסים במכלול התחומים והמקצועות הנדרשים לתכנון האסטרטגיה ויישומה. בהתאם לדרישות ולצרכים הספציפיים של כל לקוח ואופי התהליך, מצטרפים מומחים אלו לצוות המוביל את התהליך האסטרטגי ותומך בישומו.

 

בתהליך הייעוץ האסטרטגי מספר שלבים אותם פיתחנו גם כמוצרים יחידניים התומכים בצמיחה ופיתוח של תחומים ונושאים ייעודיים  . כל אחד מהמוצרים מהווה נדבך חשוב בחשיבה ובתהליך האסטרטגי הכולל , ובמקביל מהווה גם יחידת מוצר עצמאית לצרכים הייעודיים של הלקוח.


אסטרטגיה עסקית

אסטרטגיה עסקית אפקטיבית מקיימת את חזון החברה ושואפת לבטא הלכה למעשה את יכולות הליבה, הבידול והיתרון התחרותי של החברה במטרה לייצר צמיחה רווחית ברת –קיימא בהתאמה עם הסביבה והקהילה.

 

אנו מסייעים לכם להתוות קווים מנחים אסטרטגיים עבור כל אחד ממרכיבי התמהיל העסקי לרבות מדיניות מוצרים, תמהיל לקוחות, שרשרת האספקה, מדיניות השיווק, פיננסים, מדיניות משאבי אנוש, התרבות הארגונית ועוד. באמצעות ראיה מערכתית אינטגרטיבית זו נוצרת "מכונה משומנת" המכוונת להשגת צמיחה לאורך זמן.

 

אנו מובילים תהליך מובנה שנערך בשיתוף עם הנהלת החברה שתוצריו הם:

  

 • חזון עסקי וערכים
   
 • עיצוב יתרון תחרותי -"פיצוח אסטרטגי"
 • התווית אסטרטגיית הצמיחה
 • מתווה פעולה רב שנתית

חזון עסקי וערכים

 "לחיות עבור משהו גדול מעצמך" – שמעון פרס

חברות וארגונים אשר הצליחו באופן יוצא מגדר הרגיל ועמדו במבחן הזמן, מאופיינים יותר מכל דבר אחר, בהיותן " בעלות חזון". חברות אלה מצליחות לחולל צמיחה רווחית לאורך שנים. חזון אמיתי מהווה תמונה עתידית רצויה שמשקפת את החברה במיטבה וככל שיהיה מפורט יותר, מגדיר החזון את הזהות הארגונית ומקנה משמעות המיוחסת לעשייה.


תומכים בחזון הם ערכי הליבה של החברה. אלו העקרונות בהם החברה מאמינה, המכוונים את התנהגותה והחלטותיה ומסייעים לה לייצר תרבות התנהגות אחידה שתקיים את היעוד שלה באופן עקבי.

קבוצת ליפץ מנחה תהליכים של עיצוב חזון עסקי בחברות ועסקים פרטיים. תוצרי התהליך הם חזון מפורט בהקשר של מוצרים ושירותים, לקוחות, תרבות ארגונית ותרומה לבעלי המניות. כמו כן, פיתחנו כלים ייחודיים המאפשרים לחברה לוודא כי החזון הוא "חזון חי" שאכן מהוה מצפן לכל עובד, והערכים מתורגמים לקודים התנהגותיים יום יומיים.

עיצוב יתרון תחרותי בר קיימא


תהליך מובנה של מחקר, מיפוי ואנליזה נדרש על מנת להגיע ל"פיצוח אסטרטגי" – זיהוי אותה נקודה ארכימדית בו נוצר מפגש בין הגרעין הייחודי של הארגון לבין ההזדמנויות בסביבה בה היא פועלת, הממונף לכדי יתרון תחרותי בר-קיימא. היתרון התחרותי מבטא את הבידול והייחודיות של החברה באופן הנותן ערך מוסף ללקוחות החברה, כזה שרק החברה יכולה לתת והמתחרים לא.

בקבוצת ליפץ מיומנות במיפוי וניתוח שווקים ותחומים מגוונים ברמה לוקאלית וגלובלית, עבודה עם מקורות מידע אמינים, ושותפים עסקיים המתמחים במחקר איכותני וכמותי, מידענות ואנליזה.

אסטרטגיית צמיחה


קבוצת ליפץ מסייעת ללקוחותיה בתכנון אסטרטגית צמיחה הכוללת את כל מרכיבי התמהיל העסקי:

· העמקת פעילות בקרב לקוחות קיימים ופוטנציאליים

· הרחבת תמהיל הלקוחות באמצעות כניסה לשווקים חדשים ולקהלים נוספים

· פיתוח ושיפור מוצרים והצגת חדשנות רלוונטית המקנה יתרון תחרותי ומגדילה ביקושים

· פיתוח עסקי על ידי הגוונת סל המוצרים/שירותים וכניסה לתחומי פעילות סנרגיסטיים חדשים.

· שיפור ההצעה הכוללת ללקוח במטרה להעלות את ערך המותג

 

מתווה פעולה רב-שנתי


בשיתוף עם הנהלת החברה או היזמים, תגובש תכנית אסטרטגיה רב שנתית בה מותווים קווים מנחים לצמיחה אורגנית וצמיחה אקסוגנית.

 • צמיחה אקסוגנית: פיתוח עסקי באמצעות מיזוגים ורכישות, שיתופי פעולה אסטרטגיים, אינטרגציה אנכית, גיוס הון ועוד.
 • צמיחה אורגנית: פיתוח מוצרים ושרותים, מדיניות מחירים, תכנית שיווקית מקיפה, ערוצי הפצה חדשים, מדיניות השקעות, מדיניות פיננסית, מערך תפעול, מבנה ארגוני ועוד.

 

 

חזרה
יעוץ עסקי וליווי ליזמים ובעלי עסקים
העסק שלך על פרשת דרכים? רוצה להגדיל את המכירות? מתלבט כיצד לשפר את הריווחיות בעסק שלך? רוצה להגדיל את כמות הלקוחות...
תכנון, יעוץ וליווי לצמיחה עסקית בחברות
הסביבה התחרותית נעשתה צפופה והרווחיות יורדת? האם יש האטה בביקושים למוצרים או לשרותים שלכם? האם החברה נמצאת בסטגנציה ומאבדת את היתרון...
תכניות אסטרטגיה ומיתוג לערים, רשויות ומוסדות
  בקבוצת ליפץ ניסיון מקצועי ויישומי מגוון ורב בהובלה ויישום מהלכים ותהליכים אסטרטגיים של מותגי מקום  ואזור (Place Brands) – בין אם...